مغز بادام بو داده که جان بازیکن فوتبال را در بازی جام جهانی گرفت

آیا می دانستید که مغز بادام بو داده به ویژه سرشار از آنتی اکسیدان است این مواد به ویژه در جلوگیری از عملکرد منفی این رادیکال های آزاد، محافظت از ارگانیسم ما و مهمتر از همه محافظت از سلول ها در برابر این آسیب اکسیداتیو مفید هستند.

همانطور که مطمئناً می دانید، آنتی اکسیدان ها موادی هستند که از بدن ما در برابر آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند که به پیری سلولی و ظهور بیماری های خاص کمک می کند.

از سوی دیگر، بادام ویتامین E را تامین می کند، ویتامینی شناخته شده با فواید آنتی اکسیدانی.

بادام به دلیل محتوای بالای چربی‌های سالم، فیبر و پروتئین و سهم کم کربوهیدرات‌ها، برای افراد مبتلا به دیابت به یک آجیل بسیار جالب تبدیل می‌شود.

علاوه بر این، بادام به ویژه سرشار از منیزیم است، ماده معدنی که علاوه بر سایر عملکردهای مهم، به کنترل سطح قند خون کمک می کند.

بادام

اگر در نظر بگیریم که افراد مبتلا به دیابت نوع 2 اغلب دریافت ناکافی منیزیم دارند، بادام می تواند بسیار مفید باشد، زیرا دقیقاً در پیشگیری از سندرم متابولیک و کاهش سطح گلوکز مناسب است.

بادام سرشار از چربی های سالم است که در میان عملکردهای دیگر، به کاهش سطح کلسترول LDL در خون کمک می کند و از اکسید شدن این نوع کلسترول جلوگیری می کند.

علاوه بر این به حفظ سطح خوب کلسترول HDL کمک می کند به ویژه سهم آن در اسیدهای چرب ضروری امگا 6 و امگا 9 برجسته است.

مانند اکثر آجیل ها و میوه های خشک، از آنجایی که ما با یک غذای سالم برای قلب سروکار داریم، بادام نیز برای مراقبت از سلامت قلب ما بسیار مفید است و برای پیشگیری از بیماری های قلبی عروقی و پیشگیری از بیماری های قلبی مفید است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.