مردم ممکن است شوید را با رازیانه اشتباه بگیرند

رازیانه خشک شده در مقابل شوید
مردم ممکن است شوید را با رازیانه اشتباه بگیرند، زیرا هر دو دارای برگ های پر و سبز هستند. با این حال، سلیقه آنها با یکدیگر متفاوت است.

شوید شیرینی لطیف رازیانه را به اشتراک می گذارد، اما طعم گیاهی و علف بیشتری دارد.

از نظر تغذیه ای، پودر رازیانه فیبر بیشتری دارد، اما شوید حاوی ویتامین C، آهن، منگنز و پتاسیم بیشتری است.

بتا بلوکرها، یک داروی بیماری قلبی و اضطراب، می توانند باعث افزایش سطح پتاسیم در خون شوند.

یک مطالعه در سال 2016 گزارش داد که افرادی که از بتابلوکرها استفاده می کنند، 13 درصد بیشتر احتمال ابتلا به هیپرکالمی یا سطوح بالای پتاسیم خون را دارند.

افرادی که از این داروها استفاده می کنند ممکن است بخواهند در مورد مصرف غذاهای پر پتاسیم مانند رازیانه با پزشک خود صحبت کنند.

با این حال، تغییرات رژیم غذایی معمولاً ضروری نیست.

رازیانه

برخی از ادویه ها، از جمله گشنیز، رازیانه کوهی، و زیره سیاه ممکن است باعث واکنش های آلرژیک شدید در برخی افراد شوند. کسانی که به این ادویه ها حساسیت دارند نباید آنها را بخورند.

سطوح بالای پتاسیم در بدن می تواند خطری جدی برای افراد مبتلا به آسیب کلیوی یا کلیه هایی که به طور کامل کار نمی کنند باشد. کلیه های آسیب دیده ممکن است نتوانند پتاسیم اضافی خون را فیلتر کنند.

دانه رازیانه یک سبزی غنی از مواد مغذی است که می تواند بخشی از یک رژیم غذایی متعادل و سالم باشد. مردم می توانند از گل ها، دانه ها، برگ ها و پیازهای گیاه رازیانه به روش های مختلف از چاشنی ظروف گرفته تا تهیه چای استفاده کنند.

مهم است که به یاد داشته باشید که یک غذا نمی تواند از بیماری جلوگیری کند و سلامت کلی را بهبود بخشد، اما یک رژیم غذایی متنوع و مغذی می تواند کمک کند. خوردن طیف وسیعی از غذاهای تازه کلید سلامتی است.

 • منابع:
  1. Is fennel good for you? Health benefits, nutrition, and more
 • تبلیغات: 
  1. کبوتری در کباب پز لانه ساخت
  2. مبلی که صاحب خود را از زیر آوار نجات داد
  3. پرورش قارچ غول پیکر با دان مرغ!
  4. با مصرف شوینده 10 سال به عمر خود اضافه کنید!!!!!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.