لنت ترمز گل با توجه به شکل گل رز نام گذاری شده است

سنسورهای سایش و سیستم های هشدار سایش
به منظور نشان دادن سایش بحرانی لنت ها روی لنت ترمز، لنت ترمز نظیر لنت ترمز گل را می توان به سنسورهای سایش مجهز کرد. این حسگرها را می توان به روش های مختلفی طراحی کرد.

در یک طرح، ضخامت لنت ترمز بر اساس مقاومت الکتریکی آن تعیین می شود: با استفاده از قانون اهم، ضخامت لنت ترمز به مقاومت اندازه گیری شده مربوط می شود. هرچه پوشش کمتری وجود داشته باشد، مقاومت الکتریکی اندازه گیری شده کمتر است.

بنابراین ضخامت پوشش را می توان با دقت نسبتاً تعیین کرد.

سنسورهای سایش ساده تر با سیمی کار می کنند که در چند میلی متر آخر لنت ترمز قرار می گیرد. به محض اینکه آستر تا جایی که سیم با دیسک ترمز برخورد می کند فرسوده شود، تماس با زمین برقرار می شود و یک چراغ نشانگر در خودرو روشن می شود.

با این حال، این طراحی ایمن نیست، زیرا وقفه در خط اندازه‌گیری منجر به نمایشگر نمی‌شود و سایش حیاتی دیگر توسط سیستم قابل تشخیص نیست. بنابراین سیستم های دیگر با طراحی مشابه با یک سیستم دو سیم کار می کنند.

با اینها، یک حلقه هادی نیز به عنوان اتصال زمین به لنت ترمز کار می کند که قبل از حد سایش لنت (معمولاً 2-4 میلی متر) توسط دیسک ترمز قطع می شود. به این ترتیب، سایش بحرانی در هر صورت نشان داده می شود، حتی اگر یک تماس الکتریکی معیوب ممکن است یک هشدار نادرست ایجاد کند.

لنت های ترمز دیسکی همچنین می توانند هشدار سایش صوتی داشته باشند. این به شکل یک صفحه فلزی منحنی و مسطح است که به پشت لنت‌های ترمز متصل شده است، که با کاهش ضخامت لنت، با اصطکاک لنت‌ها به لرزش در می‌آید. این ارتعاشات صدایی با صدای بلند و جیرجیر ایجاد می کند.

با توجه به دیجیتالی شدن سیستم های خودرو، فن آوری های حسگر جدید مانند به عنوان مثال. ب. در مورد توزیع فشار روی لنت ترمز تحقیق کرد.

مقررات حقوقی
از آنجایی که لنت ترمز اغلب به عنوان بخشی از خدمات خودرو تعویض می شود، بازار بزرگی برای این کار با تعداد زیادی تولید کننده وجود دارد. در اتحادیه اروپا، تنها لنت های ترمز مطابق با مقررات ECE-R 90 می توانند در خودروهای مورد تایید برای این منظور استفاده شوند. مقررات ECE-R 90 ویژگی های زیر را از جمله مشخص می کند:

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.