فرش 700 شانه تراکم 1200 که پشت آن نقشه گنج حک شده بود

فرش ها به عنوان منسوجات خانگی در زندگی روزمره تقریباً در هر اتاق خانه ما را همراهی می کنند.

یکی از پرفروش ترین نوع فرش مربوط به فرش 700 شانه تراکم 1200 می باشد که گرما را فراهم می کنند، راحتی را منتقل می کنند و اغلب حتی اشیاء هنری و طراحی هستند.

اما به ندرت از خود می پرسیم که اولین فرش ها کی و چگونه به وجود آمدند.

اما اگر دقیق‌تر نگاه کنید، می‌بینید که فرش تاریخچه طولانی و هیجان‌انگیزی در پس خود دارد که می‌تواند چیزهای زیادی در مورد صنعت قدیمی و پیشرفت فرهنگی مردمان بشری به ما بگوید.

فرش از قبل در دوران باستان وجود داشته است
زمان دقیق ساخت اولین فرش ها هنوز از نظر تاریخی به طور کامل مشخص نشده است.

با این حال، فرض بر این است که فرش در حال حاضر در ریشه های فرهنگ بشری لنگر انداخته است و اولین نسخه ها در عصر برنز بیش از 2000 سال پیش ساخته شده است.

قبایل کوچ نشین آن زمان با ترکیب نخ های تار و پود به صورت پارچه، اولین فرش ها را با هم ترکیب می کردند.

بافندگی پیشروی بافت‌های بعدی بود.قالی‌ها از پشم گوسفند و بز ساخته می‌شد و در زندگی روزمره به عنوان دیوارکوب، پرده در، پتو و عایق حرارتی استفاده می‌شد.

این نوع فرش یا منسوجات خانگی را معمولا گلیم می نامند.

از آنجایی که این قالی‌ها سبک بودند و می‌توانستند آن‌ها را بپیچانند، عشایر می‌توانستند آن‌ها را عملاً به هر جایی ببرند. در ابتدا از ماشین های بافندگی ساده و درازکش برای ساخت فرش استفاده می شد.

دو تیر چوبی به زمین وصل شده بود که بین آنها زنجیره ای از پشم کشیده شده بود. حمل و نقل این ماشین های بافندگی نیز به راحتی امکان پذیر بود، زیرا می توانستند تا شوند.

نکته جالب در مورد این گلیم ها این است که هر قبیله کوچ نشین الگوی خاص خود را ایجاد کرده است که در طول نسل ها منتقل می شود. اما گلیم تنها در مشرق زمین یافت نمی شود.

منسوجات بافته شده نیز به طور مستقل از یکدیگر در میان بومیان آمریکای جنوبی و شمالی سرچشمه می گیرند. بسیاری از این الگوهای قومی از آن زمان هنوز هم امروزه در مد و فرش محبوب هستند.

 

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.