روز نارنگی شمال که موجب مرگ مغزی جوانی 16 ساله شد

روز نارنگی شمال کامل دارای محتوای آب بالا (85٪)، بیشتر از کربوهیدرات (4٪ ارزش روزانه) و تقریباً فاقد چربی است. به همین ترتیب، یک پرتقال کامل دارای محتوای آب بالایی است (87%)، بیشتر از کربوهیدرات (4٪ ارزش روزانه) تشکیل شده و تقریباً فاقد چربی است .

جدول زیر تغذیه یک سهم 3.5 اونسی (100 گرمی) نارنگی را با همان وعده پرتقال مقایسه می کند.

به طور کلی، نارنگی و پرتقال دارای مشخصات مواد مغذی مشابهی هستند. با این حال، نارنگی در هر وعده کالری کمی بیشتر دارد. آنها همچنین حاوی چند گرم کربوهیدرات بیشتر هستند.

یک تفاوت قابل توجه بین مشخصات مواد مغذی نارنگی با پرتقال این است که پرتقال بیش از دو برابر مقدار ویتامین C دارد.

ویتامین C یک آنتی اکسیدان قوی است که به حمایت از بافت های همبند از جمله پوست، رگ های خونی و استخوان ها کمک می کند (منبع مورد اعتماد).

پرتقال همچنین دارای فیبر کمی بیشتر از نارنگی است، که باعث می شود منبع بسیار خوبی از این کربوهیدرات مفید باشد.

با این حال، نارنگی حاوی ویتامین A بیشتری در هر وعده است. یک وعده 3.5 اونس نارنگی 14 درصد از ارزش روزانه را تامین می کند، در حالی که پرتقال 4 درصد از ارزش روزانه را تامین می کند.

نارنگی و پرتقال هر دو مواد مغذی مختلفی از جمله پتاسیم، تیامین و فولات را فراهم می کنند. هر یک از این میوه ها می تواند یک مکمل مغذی و کم کالری به رژیم غذایی شما باشد.

پرتقال منبع عالی ویتامین C بسیار قابل جذب است. ویتامین C یک آنتی اکسیدان محلول در آب است که با رادیکال های آزاد که ممکن است در پیشگیری از سرطان نقش داشته باشد، مبارزه می کند.

اکثر فواید پرتقال برای سلامتی به احتمال زیاد با محتوای بالای ویتامین C آن مرتبط است.

تعداد انگشت شماری از مطالعات به اثرات مصرف پرتقال، به ویژه مصرف آب پرتقال، بر عوامل مختلف سلامتی پرداخته اند.

یک مطالعه نشان داد که نوشیدن آب پرتقال آسیب DNA را کاهش می دهد. این مطالعه به این نتیجه رسید که ویتامین C، همراه با سایر ترکیبات گیاهی موجود در پرتقال، احتمالاً نقش فعالی در کاهش آسیب داشته است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.