با بطری پت ضایعات می توانید قبله یابی کنید

هر دقیقه یک میلیون بطری پلاستیکی  و بطری پت ضایعات در سرتاسر جهان خریداری می‌شود که این عطش سیری ناپذیر ما برای آب بطری‌شده است.

ارقام به‌دست‌آمده توسط روزنامه بریتانیایی گاردین نشان می‌دهد که فروش سالانه بطری‌های پلاستیکی تا پایان این دهه به یک تریلیون افزایش می‌یابد که 20 درصد افزایش می‌یابد.

کافس هاربر 30 ژوئن 2015، دانشجوی دانشگاه علوم دریایی، کلسی بانیستر، نگرانی های جامعه بزرگتر علوم دریایی را در مورد خطر هشداردهنده حیات دریایی به دلیل شستن تعداد زیادی بطری پلاستیکی در ساحل شمالی نیو ساوت ولز در سواحلی مانند ساحل وولی به اشتراک می گذارد. لطفا توجه داشته باشید – این عکس در نزدیکی مرکز علوم دریایی، بندر چارلزورث خلیج کافز گرفته شده است.

عکس فرانک ردوارد
ساحل کافس هاربر تصویر: فرانک ردوارد
بیشتر این بطری‌ها به محل دفن زباله*ها ختم می‌شوند، جایی که زمان زیادی برای شکستن آنها صرف می‌شود، یا در اقیانوسی که جانوران دریایی را می‌کشند.

گزارش بنیاد الن مک آرتور در ژانویه نشان داد که در هر دقیقه معادل یک کامیون زباله بطری های پلاستیکی به اقیانوس ریخته می شود.

(بدون تغییر)، انتظار می‌رود تا سال 2025، اقیانوس به ازای هر سه تن ماهی، یک تن پلاستیک داشته باشد و تا سال 2050، پلاستیک بیشتر از ماهی (از نظر وزن) باشد.

حتی در صورت بازیافت، تعداد زیادی از آنها که تولید می‌شوند به این معنی است که تلاش‌های حفاظتی در تلاش برای ادامه دادن هستند.

ا

ما به طور خاص بر روی پلی اتیلن ترفتالات (PET)، متداول‌ترین ماده بسته‌بندی اولیه در دسته‌بندی‌های نوشیدنی‌های غیر الکلی تمرکز می‌کنیم.

(ما بسته بندی های ثانویه یا ثالث مانند سینی ها و پالت های مورد استفاده و دفع شده توسط خرده فروشان را در نظر نمی گیریم.) از آنجا که برخی از دولت های ایالتی داده ها را در مورد جریان زباله PET جمع آوری و گزارش می کنند، می توانیم فروش محلی ظروف نوشیدنی مصرفی را به تناژ زباله های پلاستیکی مرتبط کنیم.

ثبت شده. همچنین، در بین تمام بطری‌های پلاستیکی، PET ماده بسته‌بندی غالب است که 62 درصد در سال 201315 را به خود اختصاص داده است. به عنوان شیر و مواد شوینده، تجزیه و تحلیل داده‌های فروش محصولات بسته‌بندی شده در HDPE بسیار پیچیده‌تر و کمتر قابل اعتماد است.]

همچنین خاطرنشان می‌کنیم که حدود 80 درصد PET تولید شده برای بطری کردن نوشیدنی‌های غیر الکلی استفاده می‌شود. بنابراین، بیشتر ضایعات PET با صنعت نوشیدنی های غیر الکلی مرتبط است و نوشیدنی های غیر الکلی اغلب در PET بسته بندی می شوند.

بنابراین تمرکز بر PET به دلیل مجموعه کاملاً تعریف شده دسته‌های محصول درگیر، قابل حل‌ترین فرصت را برای مطالعه مشکل با داده‌های فروش واقعی فراهم می‌کند. ما مطالعات صنعتی، دولتی4 و غیرانتفاعی17 را دنبال می کنیم و وزن را به عنوان معیار استفاده از PET به کار می گیریم. از آنجایی که PET چگالی ثابتی دارد، وزن نیز نشان دهنده مقدار مواد مصرفی است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.