آیا کشمش می تواند توانایی تحصیلی آینده کودک نوپای شما را پیش بینی کند؟

آیا کشمش پلویی برتر می تواند توانایی تحصیلی آینده کودک نوپای شما را پیش بینی کند؟
ویژه روانشناسی · 19 نوامبر 2015
محققان تست کشمش ساده ای را برای پیش بینی توجه و ظرفیت یادگیری کودک ایجاد کردند.

بر اساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه وارویک، یک آزمایش ساده با استفاده از کشمش می تواند پیش بینی کند که یک کودک نوپا در سن هشت سالگی چقدر عملکرد تحصیلی دارد.

آنها فقط با استفاده از یک تکه میوه خشک و یک فنجان پلاستیکی آزمایشی را بر اساس مدت زمانی که یک کودک 20 ماهه برای برداشتن کشمش از جلویش صبر می کند ابداع کرده اند.

به کودکان نوپا کشمش تیزابی داده شد که در زیر فنجان مات و در دسترس قرار داده شد.

پس از سه بار تمرین از کودکان نوپا خواسته شد تا زمانی که به آنها گفته شود (60 ثانیه) می توانند کشمش را لمس کرده و بخورند، صبر کنند.

در طول این مطالعه مشخص شد کسانی که بسیار نارس به دنیا آمده بودند بیشتر احتمال دارد کشمش را قبل از زمان تعیین شده مصرف کنند.

در مطالعه بعدی، دانشگاهیان دریافتند که آنهایی که نمی‌توانستند رفتار خود را در دوران نوپا مهار کنند، هفت سال بعد در مدرسه به خوبی همسالان خود عمل نمی‌کنند.

کشمش

نویسنده ارشد، پروفسور دیتر ولکه، که در گروه روانشناسی دانشگاه وارویک و در دانشکده پزشکی وارویک مستقر است، گفت: “یک کار آسان و پنج دقیقه ای کشمش پلویی چمنی بازی، ابزار نویدبخش جدیدی برای ارزیابی های بعدی برای پیش بینی تنظیم توجه است. و یادگیری در کودکان نارس و ترم متولد شده است. نتایج همچنین به راه های نوآورانه بالقوه برای مداخله زودهنگام پس از زایمان زودرس اشاره می کند.

اخبار علوم اعصاب
کشمش پلویی آفتابی اخبار تحقیقات علمی را از آزمایشگاه‌ها، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و بخش‌های خبری در سراسر جهان منتشر می‌کند. مقالات علمی می توانند علوم اعصاب، روانشناسی، هوش مصنوعی، رباتیک، نورولوژی، سرطان مغز، سلامت روان، یادگیری ماشینی، اوتیسم، پارکینسون، آلزایم را پوشش دهند.

 

 

 

 

 • منابع:
  1. Can a Raisin Predict Your Toddler’s Future Academic Ability
 • تبلیغات: 
  1. میزان تولید میگو دریایی در ده سال اخیر
  2. راز زنی که با کلاهبرداری از ثروتمندان میلیاردر شد
  3. طرز تهیه بهترین غذا ها با برنج
  4. برق انداختن دندان با استفاده از سرکه

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.